Vaše pery neobsahujú žiadne mazové žľazy, preto je pokožka na perách tenšia a citlivejšia ako pokožka na zvyšku vášho tela. V dôsledku toho im oveľa viac hrozí riziko pocitu suchosti a popraskania. Vaše pery sú tiež vystavené vplyvom rôznych živlov, poveternostným a slnečným vplyvom, suchému alebo chladnému počasiu. Ak sa o ne preto príkladne nestaráte, môžete za to zaplatiť nemalú cenu. Čo preto urobiť, aby ste ich udržali v čo najväčšom bezpečí?
1. Použite balzam na pery
Dobrý a kvalitný balzam dokáže vašu jemnú pokožku pier ochrániť pred rôznymi živlami. Pri výbere dbajte najmä na vysoký obsah zmäkčovadiel a skontrolujte zoznam zložiek. Výbornou alternatívou je siahnuť po prírodných balzamoch, pri ktorých si môžete byť istý kvalitným zložením. Na našom e-shope si viete vybrať zo širokej škály značiek a druhov. My sme pre vás vybrali tieto:
Balzam na pery Bozk ruže vás očarí svojou jemnou textúrou a nádhernou ružovou vôňou. Jemný ružový olej obsiahnutý v balzame podporuje jeho regeneračné a protizápalové účinky. Kokosový olej, kakaové maslo a bambucké maslo zasa pomáhajú zlepšiť pružnosť a jemnosť pier. Maslá tiež vyhladzujú pokožku a chránia ju pred vonkajším prostredím. Liečivý balzam je bohatý na zmäkčujúce maslá, ktoré zjemňujú pokožku a chránia ju pred okolím. Tento kvalitný produkt v sebe skrýva tiež jemný organický včelí vosk, organické maslá a prírodný vitamín E.
Balzam na pery s vanilkou a muškátom má ľahkú textúru a preto sa rýchlo rozpustí na vašich perách, hĺbkovo ich hydratuje, zlepšuje pružnosť a zjemňuje pokožku. Svojim perám poskytnete kvalitnú starostlivosť – budú prirodzene lesklé, plnšie, hydratované a zároveň vždy dobre vyzerajúce! Každodenné používanie balzamu môže byť prínosom pri znižovaní škodlivého vplyvu životného prostredia a poskytuje spoľahlivú ochranu citlivých pier pri premenlivom počasí.
Regeneračný peeling na pery šťavnatý melón je prvým krokom k získaniu hladkých, pevných a zvodných pier! Peeling pery regeneruje, upokojuje, hydratuje a zlepšuje ich farbu. Okúzľujúca vôňa šťavnatého melóna vás prinúti používať peeling znova a znova a odmenou vám budú nádherné pery, ktoré budú pripravené na ďalšie skrášlenie.
2. Aplikujte ho často a včas
Bez ohľadu na typ produktu, ktorý si vyberiete, aplikujte ho vždy skôr a častejšie, než si nanesiete rúž alebo lesk, aby boli pery neustále chránené. Počas dňa priemerne šesť až osem krát – prvú aplikujte ráno, poslednú večer a každých pár hodín počas dňa. Aby ste to uľahčili, schovajte si jeden do kabelky, jeden do auta, tretí do pracovného stola a ďalší na nočný stolík. Balzam na pery utesňuje praskliny na perách a masť udržuje pery hydratované po dlhšiu dobu v závislosti od zložiek a hrúbky nanesenej vrstvy. Balzamy a mastičky na pery môžete aplikovať podľa potreby počas dňa, keď si všimnete, že máte suché pery.
3. Chráňte svoje pery aj vonku
Keď teplota klesne a idete von, noste šatku, ktorá vám ústa zakryje alebo si so sebou nezabudnite zobrať balzam s SPF 30 a s UV ochranou, ktorý vaše pery ochráni nie len pred chladom a mrazom, ale aj slnečným žiarením.

4. Pite veľa vody
Pitie vody má veľa výhod pre vaše telo. Nie len že zlepšuje vašu pleť, je jedným z významných bojovníkom proti dehydratácii, ktorá vedie k popraskaným perám. V interiéri používajte zvlhčovač vzduchu, ktorý poskytuje vlhkosť, po ktorej vaše pery a pokožka túžia. Je skvelé mať ho v práci aj doma, najmä počas zimných mesiacov. Zapnite si ho aj v noci, aby ste vašu pleť liečili aj počas spánku.
5. Neolizujte a nehryzte si pokožku pier
Aj keď sa to tak nemusí zdať, prechádzať si jazykom po perách a olizovať si ich je častý zlozvyk, ktorý vašim perám neprospieva a mali by ste sa ho čím skôr zbaviť. Keď vaše sliny schnú, odoberajú vašej pokožke viac vlhkosti. Pokožka na vašich perách je tenká a jemná a jej ohrýzanie môže spôsobiť krvácanie, bolesť, spomalenie procesu hojenia a mať ďalšie negatívne dopady.
6. Počúvajte svoje pery
Počúvajte, po čom vaše pery túžia. Hranica medzi tým, čo im prospieva a tým, čo im škodí, je však veľmi tenká a nejaký druh liečby im môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Zložky ako eukalyptus, mentol alebo gáfor môžu vaše podráždené pery ešte viac vysušiť. Držte sa od nich ďalej, najmä ak máte citlivú a veľmi suchú pokožku. Ak ste alergický na rastlinné oleje a zvlhčovače, ako je včelí vosk, bambucké maslo, ricínové semienko a sójový olej, prejdite na produkty na báze vazelíny.
Čo robiť, ak popraskané pery krvácajú?
Koža na vašich perách je náchylná na praskanie a neošetrené popraskaniny môžu krvácať, spôsobovať bolesť a štípanie. Pravidelná aplikácia balzamu by však mala zmierniť nepohodlie, kým sa vaše pery nezahoja. Vážne popraskaniny sa môžu hojiť dlhšie, ak ich však budete liečiť hneď, ako si všimnete problém, zahoja sa oveľa rýchlejšie a môžete sa vyhnúť potenciálnym komplikáciám, ako je napríklad infekcia.