Ak ste si už niekedy zabuchli dvere, viete, že to nie je nič príjemné. Stojí to peniaze, veľa času a vo chvíli, keď máte vo vnútri dieťa, tak aj nervy. Dá sa to ale vyriešiť pomerne rýchlo, pokiaľ ste si nezabuchli aj peňaženku s kartou.
Vyskúšajte kreditnú kartu
Vyberte z peňaženku kartu, nemusí ísť iba o kreditnú, môže byť aj iná, v tomto prípade záleží iba na tvare. Čím je pružnejšia, tým lepšie pre vás. Ako na to?
Dlhší koniec karty vsuňte do medzery medzi dverami a zárubňou nad zámkom.
Držte kartu kolmo k zámku a opatrne ju posúvajte dole. Skúste s ňou hýbať hore a dole.
Pokiaľ budete postupovať správne, malo by sa podariť vytlačiť strelku zámku a dvere otvoriť.
Možno to nepôjde hneď, skúste sa o dvere aj trochu oprieť a mali by povoliť.
Pri bezpečnostných dverách trik nefunguje
Tento trik skvele funguje na štandardné staršie dvere. Bohužiaľ – alebo možno našťastie – sa nedá použiť na novšie typy dverí ani na bezpečnostné. Bude ale fungovať na klasické dvere v byte, napríklad ak vám vypadla kľučka, alebo pri starých vonkajších dverách.
Pokiaľ vám to nejde, zavolajte zámočníka
Pri novších dverách to ani neskúšajte. Riskujete, že si ešte navyše zničíte kartu. Nie je to príjemné a zadarmo, ale pokiaľ k tomu dôjde, je to určite najvhodnejšie riešenie. Cena za otvorenie dverí je rôzna a závisí od typu dverí, od toho, či sú vo vnútri v zámke kľúče a od toho, či je zamknuté. Navyše sú prípady, kedy môžete zavolať hasičov – a to, ak máte vo vnútri životne dôležité lieky alebo ste zabudli zapnutý sporák. Potom samozrejme v prípade, že zabuchnutie dverí ohrozuje váš alebo cudzí život. V prípade oprávneného výjazdu hasičov je zásah zadarmo. Je potrebné upozorniť, že pokiaľ je výjazd hasičov neoprávnený, celý zásah si zaplatíte a cena sa vyšplhá oveľa viac, než by ste dali za prácu zámočníka. Nikdy nie je od veci mať číslo zámočníka pre istotu v zozname, neviete, kedy sa vám môže hodiť.