6.8 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
HomeRady a NávodyPorovnali sme Bitdefender VPN Free vs AdGuard VPN Free: Aká VPN je...

Porovnali sme Bitdefender VPN Free vs AdGuard VPN Free: Aká VPN je lepšia?

Ktorú z týchto VPN vybrať: Bitdefender Free VPN, alebo si predplatiť Proton Plus VPN? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 8,2/10 – 6,6/10.

Rýchlosť Bitdefender Free VPN proti ProtonVPN Plus, Ktorá sviští rýchlejšie?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o Bitdefender VPN Free a ProtonVPN Plus.

Prvé menované sme namerali rýchlosť sťahovania 83 Mb/s, pri druhej 22 Mb/s. Bitdefender Free VPN je o 61 Mb/s rýchlejšie ako Proton Plus VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u BitDefender Free VPN skript nameral 89 Mb/s. Proton Plus VPN sme namerali rýchlosť 21 Mb/s. Je tak o 68 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 13 ms. Druhé ProtonVPN Plus sme namerali priemerných 19 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak BitDefender sa ukázala o 6 ms lepšie.

Skóre Bitdefender VPN Free proti ProtonVPN Plus je zatiaľ 7/10 : 4/10.

Zadarí sa Bitdefender VPN Free streamovať Netflix?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, BitDefender Free VPN túto funkciu nevie. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, ProtonVPN Plus cudzojazyčný Netflix odblokovať vie.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. Proton Plus VPN takú zručnosť zahŕňa. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí zvláda.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a blokovanie reklám. Napríklad BitDefender Free VPN má ochranu pred DNS únikmi a Proton Plus VPN napríklad zahŕňa whitelisting.

Pri funkciách VPN je tak skóre 6/10 ku 6/10.

Ako si vedie BitDefender VPN Free v počte serverov a ponuke krajín?

Nízka rýchlosť VPN môže byť spôsobená nízkym počtom serverov, Bitdefender VPN Free spravuje 1300 serverov. V ponuke Proton Plus VPN sa uvádza 50 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 1250 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u ProtonVPN Plus v okamihu písania článku bol 11. Porovnávaná VPN ponúka 1, o 54 menej. V tomto porovnaní tak prehráva.

Za zmienku stojí aj počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Bitdefender VPN Free zvláda 10. Proton Plus VPN povolí pripojiť súčasne 10 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku najlacnejšie VPN.

Ktoré platformy ponúkajú Bitdefender Free VPN a aké zvláda Proton Plus VPN?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, Bitdefender VPN Free vie platformu Android a pokrýva operačný systém iOS. ProtonVPN Plus operačný systém iOS zabezpečí, telefóny a tablety s Androidom dokáže pripojiť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. Bitdefender Free VPN má sídlo v Rumunsku. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo vo Švajčiarsku.

Program BitDefender VPN Free nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, ProtonVPN Plus slovensky nevie.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla BitDefender výsledku 10/10 a ProtonVPN Plus získava známku 5/10.

Porovnanie ceny BitDefender verzus ProtonVPN Plus

ProtonVPN Plus možno zaobstarať za 6,65 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať za darmo. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 10/10 pre prvé VPN a 10/10 pre porovnávanú VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články