5.4 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
HomeRady a NávodySkvelý trik na umývanie okien

Skvelý trik na umývanie okien

Umývaniu okien sa raz za čas venuje každý z nás. Dosiahnuť to, aby bola naozaj čistá, dá však niekedy zabrať. Viete, akým spôsobom okná umyť, aby sa krásne leskli a neboli na nich šmuhy? Iste stojí za to niektoré metódy vyskúšať.

Sledujte predpoveď počasia
Dôležité je vybrať vhodný deň, kedy okná umývať. Pokiaľ hlási dážď, alebo extrémny vietor, naplánujte si umývanie okien na iný deň. Ideálne počasie vhodné na umývanie okien je polojasno a malo by byť nad 5 °C.

Vedro s handrou
Toto je klasika, na ktorú vsádza väčšina z nás. Do vedra dáte saponát, utrite okná, zotrite prebytočnú vodu a vytrite do sucha, buď handričkou alebo novinami. Bohužiaľ nejde o najefektívnejší spôsob.

Vyskúšajte prírodné metódy
Existujú prírodné postupy, ktoré vám s umývaním okien pomôžu. Skúste zriediť vo vlažnej vode 250 ml bieleho octu. Roztok nalejte do rozprašovača, nastriekajte na okná a usadeniny zmiznú. Fungovať bude aj citrónová šťava. Pripravte si vodu, do ktorej nalejete marseillské mydlo. Okná umyte a opláchnite, a potom zmiešajte pohár citrónovej šťavy s dvoma pohármi vody. Naneste na sklo pomocou handričky z mikrovlákna, osušte a utrite novinami.

Vyrobte si vlastný prostriedok
Pripravte si pol litra horúcej vody, 2 lyžice jedlej sódy, 2 lyžice čierneho mydla, 2 lyžice vínneho octu a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Všetko zmiešajte dohromady a naneste na okná handričkou z mikrovlákna. Opláchnite vodou, a nakoniec zotrite stierkou.

Môžete vyskúšať aj kondicionér
Ďalšou možnosťou je vytvoriť si prípravok s kondicionérom. Okrem neho budete potrebovať fľašu, štetec, lyžicu glycerínu a 5 lyžíc horúcej vody. Kondicionér s vodou dôkladne premiešajte, pridajte glycerín a poriadne zamiešajte dohromady. Zmes nechajte 15 minút odležať. Naneste zmes na štetec, okná potrite, a nechajte pôsobiť. Tento prípravok funguje ako izolant a prach ani dážď sa vďaka nemu na oknách neudrží.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články