5.4 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
HomePre ŽenyAko sa obliecť na prechádzky jesennou prírodou?

Ako sa obliecť na prechádzky jesennou prírodou?

Krásne jesenné počasie s príjemne slnečnými dňami priam láka na rodinné výlety do prírody. Ako sa obliecť, aby ste boli pripravení na všetky vrtochy počasia? Na čo nezabudnúť, aby vás nezaskočila žiadna situácia, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Základom je vrstvenie oblečenia

Jesenné dni sú zrána chladné, cez deň sa môže ešte výrazne otepliť. Aby vám nebolo na výlete v prírode priveľmi chladno a ani ste sa zbytočne nepotili, oblečte sa vo viacerých vrstvách. Teplotné výkyvy vás tak nebudú môcť zaskočiť.

Spodnú vrstvu by malo tvoriť tričko s krátkym rukávom, najlepšie z funkčných materiálov. Na tričko si oblečte mikinu. Ak patríte medzi tých horkokrvnejších, ktorým je vždy teplejšie ako ostatným, postačí tenšie tričko s dlhým rukávom. Tí zimomravejší môžu siahnuť aj po hrejivom fleece. Nohavice by mali byť dlhé, koncom októbra už budete musieť, pravdepodobne, pridať aj pančuchy a spodky.

Nepremokavé bundy

Vrchnou vrstvou oblečenia by mala byť nepremokavá bunda. Zvoľte kúsok, ktorý vás dokáže ochrániť aj pred vetrom a vhodné je, aby mal kapucňu. Nepremokavé športové bundy sa vyrábajú z materiálov, ktoré odolávajú vode, zároveň sú však priedušné, čo vám zaistí potrebný komfort pri ich nosení. Kvalitné športové bundy pre mužov, ženy a deti aj všetko ostatné na vaše výlety do prírody nájdete v e-shope Modivo. O to, aby nákupy oblečenia a doplnkov neboli priveľkou záťažou na vašu peňaženku, sa postará Modivo zľavový kód.

zdroj: https://pixabay.com/

Funkčné oblečenie je vzdušné aj zahreje

Oblečenie do prírody by malo predovšetkým spĺňať nároky na odolnosť a pohodlnosť, spodné vrstvy by mali byť z funkčných materiálov. Funkčné tričká a spodná bielizeň sú vyrobené z textílií, ktoré výborne odvádzajú pot od pokožky a rýchlo usychajú. To vám zaistí, že budete počas celého rodinného výletu v teple a suchu. V chladnejších dňoch sa o to, aby vám ani deťom nebolo zima, postará kvalitné termoprádlo. Pohodlie pre chodidlá zabezpečia termoponožky.

zdroj: https://www.pexels.com/

Dôležité doplnky

Súčasťou výbavy do prírody by mala byť šiltovka alebo tenká čiapka. Vo vašom batohu by nemal chýbať ani pršiplášť, pribaliť si môžete tiež jedno tričko na prezlečenie. Aby sa vám všetko pomestilo, na výlet si vezmite ruksak vo vhodnej veľkosti. Časť nákladu môžu niesť aj deti. Ak im vyberiete detský ruksak, zvládnu odniesť niečo z občerstvenia alebo náhradné oblečenie.

I keď si každý praje, aby rodinný výlet prebehol bez komplikácií, do batoha si nezabudnite pribaliť prvú pomoc v prípade úrazu. Nevyhnutnými sú rýchloobväzy, gáza, obväz, leukoplast a elastický obväz. Chýbať by nemala ani dezinfekcia na rany.

Pevná obuv — základ bezpečnej chôdze v teréne

Pokiaľ sa chystáte len na nenáročnú prechádzku, mali by vám postačiť bežné tenisky. Ak sa plánujete vybrať do lesa, vopred myslite na to, že vás čaká o niečo náročnejší terén. Nemáte vo svojom šatníku nič vhodné? Prezrite si ponuku, ktorú má pre vás eObuv výpredaj.

Nerovnosti na lesných cestičkách a chodníkoch bezpečne zdoláte v správnej obuvi. Nevhodnými kúskami sú topánky hladkou podrážkou, v ktorých sa dá ľahko pošmyknúť. Topánky na ľahkú turistiku, ktorú bez problémov zvládnu aj deti, by mali mať protišmykovú a tvrdšiu podrážku. Mali by byť tiež dostatočne pevné, aby poskytli stabilitu chodidlám na hrboľatom teréne. Spravidla majú hustejšie šnurovanie, ktoré prispieva k tlmeniu nárazov. Pri výbere obuvi myslite tiež na možnosť dažďa. Nepremokavé materiály zaistia, že budú vaše nohy v suchu. Pred odchodom ich nezabudnite ošetriť impregnáciou odporúčanou výrobcom obuvi.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články