6.8 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
HomePre ŽenyDokonale biele záclony zaistí 2 suroviny z kuchyne

Dokonale biele záclony zaistí 2 suroviny z kuchyne

Záclony dokážu zútulniť naše domovy a vytvoriť domácku atmosféru. Vďaka nim nie je toľko vidieť do okien, a teda nám dodávajú väčšie súkromie. Na druhej strane nám prirábajú prácu, pretože ich musíme vešať a udržiavať ich stále čisté a biele. Našťastie existujú tipy, s ktorými bude celý proces prania a údržby jednoduchší.

Ako vybieliť záclony solí
Pri pohľade na viditeľne zašednuté a žltkasté záclony sa nám ich vybielenie môže občas zdať ako nadľudská úloha. Je to ale ľahšie, než sa ozdá. Jednoducho sa nám v tomto prípade ponúka soľ, pokiaľ nechcete používať chemické bielidlá. Soľ je účinný bieliaci prostriedok, ktorý pohlcuje pachy a zmäkčuje vodu.

Napustite vaňu teplou vodou a nasypte tam jednoducho 120 g soli. Premiešajte a nechajte rozpustiť. Až budete mať všetko pripravené, dajte záclony do vody. Musí byť celé ponorené. Nechajte ich tam minimálne 7 minút, a potom ich môžete ešte premnúť v ruke a opláchnuť.

Nasleduje druhé umývanie, kedy do vody pridáte 40 ml najlepšie vínneho octu. Vložíte záclony do roztoku a necháte ich tam ďalších 10 min. Nakoniec záclony vyperte klasicky v práčke alebo ručne.

Jedlá sóda
Ďalším spôsobom je pridať jedlú sódu k prášku na pranie do práčky alebo ju rozpustiť vo vani, kde môžete nechať záclony namočené aj niekoľko hodín.

Žehliť či nežehliť
Väčšinou nie je potrebné záclony žehliť, stačí ich zavesiť rovno na okná, ktoré je lepšie mať po tú dobu otvorené kvôli vlhkosti a cirkulácii vzduchu. Uschnú prakticky hneď, pretože bývajú vyrobené z tenkej látky alebo bavlnky. Na druhú stranu, existujú aj tylové záclony s hustými motívmi. Tým sa buď vyhnite, alebo, ak sa vám páči, treba mať na mysli, že ich budete musieť pred zavesením vyžehliť.

Starosť o záclony nie je bez práce, o to väčšiu radosť vám ale urobia, keď ich uvidíte biele a vyvoňané, ako vám budú zdobiť okná.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články