6.8 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
HomeMagazínFilozofia Friedricha Nietzscheho – v čom bola taká výnimočná?

Filozofia Friedricha Nietzscheho – v čom bola taká výnimočná?

Jedným z najvýraznejších moderných nemeckých filozofov bol bezpochyby Friedrich Nietzsche. Výnimočnosť jeho učenia spočívala predovšetkým v tom, že sa snažil čo najviac odkloniť od súčasnej racionality osvietenstva a spochybňoval prakticky všetko, čo tento filozofický smer hlásal.

Práve spochybňovanie bol základ Nietzscheho filozofie – na rozdiel od racionálneho osvietenského poznávania tvrdil, že nikdy nič skutočne poznať nedokážeme a všetko je v podstate len ľudská predstava – vnímanie skutočnosti pokriveným uhlom pohľadu vlastného života a skúseností.

Nerád sa zmieroval s tým, že došlo k potlačeniu morálky vyplývajúcej z viery v Boha a že je postupne nahradzovaná vedou, ktorá nie je založená na klasickom princípe odmeny a trestu za činy jednotlivca. A to je len zlomok celého veľmi originálneho poňatia sveta pohľadom Friedricha Nietzscheho.

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články